SU ve DOĞALGAZ

Bölgemiz su şebekesi tamamlanmış durumdadır. 300l/sn lik kapasiteye sahip hattımızın tamamı değişik çaplarda PE boru ile yapılmıştır. Tüm parsellerin önünden su hattı geçmekte olup, parsel içi vana odaları yapılmıştır.
Organize Sanayi Bölgemizde meydana gelen şebeke arızaları ve abone sayaçlarının takılması, arıza şüphesi olan sayaçların sökülmesi, bakımlarının yaptırılması, sayaç okumaları müdürlüğümüzün Su Birimine bağlı olan personelleri tarafından yapılmaktadır.

Gerek insan sağlığını ve doğayı tehdit eden çevre ve hava kirliliğini önlemedeki başarısı ve gerekse ekonomik enerjiyi temin eder mahiyetteki sürdürülebilir gelişmişlik kriteri oluşturan doğalgazın, bölge içinde faaliyet gösteren bütün katılımcılarımızın ısınma ve proses alanlarında kullanımını sağlamak maksadıyla Botaş Genel Müdürlüğü nezdindeki girişimlerimiz sonucu bölgemiz adına bir branşman bırakılmış ve bu branşmandan bölgemiz girişine kadar olan hattın yapımı 2012 yılında tamamlanmıştır.

Bölge içi dağıtım şebekesinin projelendirme çalışmaları tamamlanmış olup, 35.000m3/h lik kapesitemizle, bölgemizdeki bütün katılımcılara 2012 yılından itibaren doğalgaz verilmektedir.

DOĞALGAZ ve SU KONTROL ÇİZELGESİ

  • Yıllık Kontrollerİstasyon giriş küresel vana iç kaçak kontrolü Regülatör ve pilot bakım Regülatör ve slum-shut ayar kontrolü Regülatör çıkış kelebek ve/veya küresel va iç kaçak kontrolü İstasyon üzerinde kullanılan manometrelerin doğruluk kontrolü İstasyon boya işlemleriAylık KontrollerKabin dış kaçak kontrolü Kabin kontrolü Gömülü vana kontrolü Filtre değişimi ve diferansiyel manometre kontrolü İstasyon giriş ve çokış izolasyon contası gaz kaçağı ve elektriksel kaçak kontrolü Sayaç-korrektör kontrol ve kalibrasyon çalışması Çelik hat ve PE hat güzergah kontrolü Kaçak arama faaliyetleri ( Çelik-PE hat ) Katodik koruma kontrol ve ölçümleriGünlük KontrollerHat kontrolleri Endeks okuma faaliyetleri.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BARAN DEMİRLİ

Makine Mühendisi

Mekanik İşler ve Arıtma Tesisi Müdürü

Telefon: 0262 324 80 62 Dahili: 1161

E-Posta: baran.demirli@akosb.com.tr


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ako22domtr/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373