ASSAN HANIL

 

 

Assan Hanil Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

Kibar Grubu’nun otomotiv yatırımlarından biri olan Assan Hanil, 1997 yılında Güney Koreli Seoyon E-Hwa ortaklığıyla kurulmuş, otomotiv sektöründe ana parça tedarikçisi olarak üretime başlamıştır.
Assan Hanil, kuruluşunun ilk yıllarında sadece Hyundai Assan için parça temin ederken, 2005 yılı itibariyle Ford Otosan’ın da önemli tedarikçilerinden biri olmuştur. Karsan ve Hyundai Motor Company (HMC)’nin ortak projesi olan M2 Hafif Ticari Aracın (H350) önemli parçalarının üretimini de üstlenen Assan Hanil, sırasıyla Isuzu,Honda, Agco, Mercedes Benz Türkiye ve Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nu (TOGG ) da müşteri portföyüne eklemiştir.Şirket, 2019 yılı içerisinde Mercedes Benz Türkiye’ye üretim gerçekleştirmek üzere Aksaray Tesisini; Ford Otosan’a üretim gerçekleştirmek üzere ise Gölcük Tesisini devreye almıştır.
Böylelikle, üçü Kocaeli’de, biri Bursa’da ve diğeri Aksaray’da olmak üzere beş farklı lokasyondaki toplam 175 bin m2’lik alan üzerine kurulu tesislerinde, bini aşkın uzman çalışanıyla otomasyona dayalı yüksek teknoloji ile üretim yapmaktadır.
Assan Hanil, sürücü ve yolcu koltuklarının yanı sıra, kapı panelleri, ön ve arka tamponlar, enstrüman panel, konsol, halı, radyatör taşıyıcı, şişirme parçalar, torpido, tavan, iç ve dış plastik parçaların üretimini gerçekleştirmektedir; Dünya’da hava süspansiyonlu sürücü koltuğuyla ilgili tasarım, geliştirme ve üretim gerçekleştirebilen 5 şirketten biridir.
Assan Hanil üretiminin kalitesini ISO 9001-2015, ISO 14001, ISO/IEC 27001-2013, OHSAS 18001, IATF 16949-2016, Ford Q1, Hyundai 4-Star Kalite Sistem ve Daimler OSA Category-1 sertifikalarıyla tescillemiştir. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldığı destekle 2010 yılında kendi bünyesinde kurduğu Ar-Ge merkezinde, ağırlık hafifletme, maliyet optimizasyonu ve kaliteyi artırmaya yönelik inovatif projeler üzerinde çalışmalar yürüten Assan Hanil’in 59 adet tescillenmiş Sınai Mülkiyet Hakkı olup, değerlendirme sürecinde toplam 9 adet başvurusu bulunmaktadır.
2011 yılında Türk Hava yolları ve Assan Hanil ortaklığıyla kurulan TSI, her türlü hava aracı için koltuk tasarım, üretim, tamir ve satışını yapmak, ilgili parçalar için yedek parça desteği vermek amacıyla kurulmuştur.

İletişim Bilgileri

 

  • GENEL MÜDÜRAtacan GÜNER
  • KURULUŞ TARİHİ 21 Ocak 1997
  • FAALİYET ALANI Otomotiv yan sanayi
  • WEB SİTESİ www.assanhanil.com.tr
  • E POSTA info@assanhanil.com.tr
  • TELEFON + 90 262 317 68 00
  • FAKS + 90 262 317 68 01
  • ADRES Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi Vatan Cad. No:1 Alikahya-İzmit/ Kocaeli