İDARİ İŞLER

İDARİ İŞLER

İDARİ İŞLER

GÜVENLİK

Bölgemiz 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuatına uygun olarak hizmet alanı içerisinde 7/24 esasına göre koruma ve güvenlik hizmetlerini sağlamaktadır.

Özel mülkiyet olan fabrika sahaları dışında kalan alanlar ve AKOSB sorumluluğunda olan kiralanmış diğer alanlar AKOSB Güvenlik birimi koruması altındadır.

Çalışmaları halen devam etmekte olan CCTV (Kapalı Devre Görüntüleme) sistemi devreye alınmasıyla birlikte bölgemiz 7/24 esasına göre kamera sistemi ile de gözetim altında olacaktır.

TEMİZLİK

200 Ha’ lık bir alana sahip olan Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi 1 Bulvarı 4 caddesi olan toplam 5,5 km. yolu bulunan bir OSB’dir. Bölge temizliği 1 adet yol süpürme aracı ve yardımcı personel desteği ile yapılmaktadır.

PEYZAJ

Asım Kibar Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan bulvar ve 11 km’lik kaldırım yeşil bandı ve sağlık koruma bandında bulunan yeşil alanların periyodik olarak bakımlarının yapılması, ilaçlanması, çim ekilmesi ve ağaçlandırma çalışması devam etmekte olup, OSB’lerin kuruluş amacına uygun çevre dostu olan bir OSB olma çalışmalarımız devam etmektedir.

KARLA MÜCADELE

Kış mevsiminde karlı günlerde, don ve buzlanmaya karşı AKOSB yolları 7/24 saat açık olacak şekilde tuzun asfalt ve çevreye verdiği zararlar göz önünde tutularak karla mücadelede solüsyon uygulaması yapılmaktadır. 

İLAÇLAMA 

AKOSB sınırları içerisinde kemirgen, kene, örümcek, karasinek, sivrisinek vb. haşere türleri ile mücadele programı uygulanmaktadır.

İSO 9001:2008 kalite yönetim sistemi belgesi, TSE Yetki Belgesi, Fumigasyon Yetki Belgesi ve Toprak Koruma Yetki Belgesine sahip çevre ve toprak kirliliğine duyarlı firma ile çalışılmaktadır. İlaçlamada kullanılan tüm ürünler WHO ve Sağlık Bakanlığı onaylıdır. AKOSB içerisinde bulunan tüm kritik noktalarda gözlem istasyonları kurularak etkin bir mücadele uygulanmaktadır.    

  • Adı Soyadı Metin Erarslan
  • AKOSB’daki Görevi İdari İşler Müdürü
  • Telefon 0262 324 80 62
  • Dahili:106   
  • E-Posta metin.erarslan@akosb.com.tr